Ethnobááál - Seznam Účinkujících

EKVATOR

Ekvátor je jedna z nejvýraznějších multikulturních kapel na českém území, kterou tvoří muzikanti z Iráku, Armenie, Gruzie, Maďarska, Čečny a Čech. Jádro skupiny vzniklo v uprchlických táborech v ČR. Jejím vedoucím, zpěvákem a bubeníkem je Annas Younis, který z Iráku odešel přes Jordánsko, Rusko, Ukrajinu a Slovensko až do Čech.Hlavní část repertoáru tvoří svérázné pojetí stylu alžírského rai, jehož klasickou podobu s akordeonem kombinuje skupina Ekvator s rytmy z Iráku.

Ekvátor vás uchvátí temperamentní taneční hudbu, jež kapela už od roku 2004 představuje českému publiku na mnoha festivalech, koncertech a charitativních akcích. Jejich temperamentní hudební projev a žhavé irácké a arabské rytmy nenechají v klidu žádného posluchače.

 

https://www.iam.cz/cz/umelec/51-ekvator/

 

 

TAM-TAM BATUCADA

Tam-Tam batucada hraje originální brazilskou sambu v duchu největšího karnevalu v Rio de Janeiru. Jedná se o strhující bubenickou show pod taktovkou Miloše Vacíka. Tam-Tam Batucada používá postupů velkých batucadových kapel, „baterias“ z Rio De Janeira, ale v repertoáru má i Rytmy Afriky a Kuby.
 
Na Ethnobááále vystoupí Tam-Tam Batucada již potřetí.

 

www.tamtam-orchestra.cz

 

 

 

 

ANCIENT GROOVES

Ancient Groove je hudební trio, prezentující svébytnou podobu world music s vlivy prolínajícími se napříč kontinenty i žánry.
Základ hudebního tělesa Ancient Groove tvoří dva zkušení hráči na bicí a perkusní nástroje Tomáš Kerle a Jan Vorlíček. Hlavní ideou projektu je prezentovat posluchačům rytmy inspirované západní Afrikou, latinskou Amerikou i jinými vlivy v novém osobitém hávu. Z toho důvodu využívají hráči na pódiu nejenom tradiční západoafrické bubny djembe a dunduny, ale i řadu dalších perkusních nástrojů. Těsně po vzniku rozšířil hudební duo další člen, výborný japonský hudebník Seizan Osako. Ten hraje především na tradiční japonskou flétnu šakuhači.
Díky tomuto specifickému obsazení vznikl originální zvuk projektu Ancient Groove, ve kterém se mísí tradice tří kultur – západoafrické, japonské i evropské.

      

https://www.ancientgroove.cz/

 

LÉTAJÍCÍ KOBEREC

EXTATICKÉ RYTMY  - MULTILEVEL SPACE - ENERGETICKÁ MASÁŽ - DRUMS - OVERTONES - DJ

www.letajicikoberec.cz/

 

REBETIKO MEETS INDIA

Unikátní projekt zkušených česko-řeckých muzikantů , ketrý spojuje starobilou a tradiční řeckou hudbu s indickými vlivy.

 

 

Rebetiko je řecký hudební styl, který se začal vyvijet po prohrané řecko-turecké válce (1919–1922) a odsunu maloasijských Řeků ze Smyrny.
Písně rebetiko promlouvají o životě lidí utiskovaných, žijících v bezpráví, kteří se octli na dně řecke společnosti, o bídě, o smutku, o žalu. V době svého vzniku, byl tento styl spojen s drogami a podsvětím. Nejen z tohoto důvodu bylo rebetiko dlouhá léta na okraji společnosti a několik řeckých režimů nezávisle na sobě ho potlačovalo. 
 
Rebetiko Meets India zahraje v sestave:
 
Janis Qaraba (GR) - tzuras, saz baglama, lavta, vocal
Jerzy Podulka (PL) – guitar
Milan Jakes (CZ) - violin
Zdenek Galba (CZ – tabla
Dominika Diva (CZ)- performer

 

 

VITOR MENDES

 

Vitor se narodil v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Prožil osm let v Londýně, kde svůj taneční styl používal jako sebemotivační pomůcku pro mladé lidi všech etnických skupin.
 
V roce 2002 Vitor absolvoval kurs scénického tance a začal vyučovat capoeiru a tradiční africké tance. Nejprve v Lisabonu a od června 2002 i v Londýně. V roce 2005 debutoval v muzikálu Patti Boulaye Sundance v londýnském divadle "Hackney Empire theatre". Postupně svůj taneční styl obohatil o další tance, například o kizombu, coupé décalé nebo kuduro.
Vitor se podílel na realizaci tanečního představení ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA v divadle ABC a pražské adaptaci "La Ronde" Arthura Schnitzlera v Malém Vinohradském Divadle. V televizi jste jej mohli vidět například při předávání filmových cen Český Lev. Zároveň propaguje portugalsko-afro-hispánsko u kulturu a organizuje multikulturní festival "Afro-Bailar" v Praze.
 

 

 

DJ JOKE

 Populární zkušenýDJ, který umí roztančit každou party, ortodoxní fanoušek Bohemians 1905.

Oblíbené žány:

latin, funk, soul, afro, acid jazz, caribbean music, intelligent elektronic music

Kluby v nichž vystupuje: 

 

Akropolis ('04-'13), Bažina ('08-'09), Guru ('09), Wakata ('04-'07), Mlékojedy ('04-'07), Újezd ('07),
U Strýčka ('06), Time Out ('05-'06), Chateau ('04-'05), Rocky Bar ('05), Jet Set ('05), Resort ('04),
Jo`s Bar ('01-'02), Rock Cafe ('00-'02), Fresh ('01), Luxor ('98)
 

 

DJ ROSS THE BOSS

Organizátor 4.Ethnobálu rádia Ethno.

Již více než 6 let působí jako rezident v afrických klubech, tudíž jeho selekce se skládá převážně z prověřených tanečních afrických hitů.

 
DJ Ross the Boss hraje žánry jako Afrobeat - Coupe decalé - Hiplife - Kizomba - Kwaito - Kuduro - Mbalax - Ndombolo - Reggae& Dancehall - Reggaeton - Soca - Soukous - Zouk atd.
 
Kromě Djingu je též organizátor ši spoluorganizátor parties a festivalů v Praze - Africa Nights v klubu  Palanca , Afrobailar Prague Festival , Ethnobááál a další.
Na rádiu Ethno moderuje pořad Sonic Africa
 

 

 

Soutěž:

Součástí večera bude taky soutěž o nejhezčí Ethnokostým a o nejoriginálnější tanečníky. Rádio Ethno rozdá celkem 30 CD s Ethnohudbou pro výherce!

 

Ethnobááál rádia Ethno - nejbarevnější hudební festival.