2012

 

 

3. Ethnobááál Rádia Ethno

Zveme Vás na v pořadí již třetí ročník Ethnobááálu rádia Ethno. 17. února bude plesová sezona v plném proudu , ale takový bál jaký pro Vás připravilo rádio Ethno zcela jistě nikde jinde nenajdete.

 

Rádio Ethno je, dle našeho názoru , hudebně nejpetřejší a nejbarevnější rádio v českém éteru. Stejně tak, jsme pojali 3.Ethnobááál , jako hudebně co možná nejbarevnější festival. Přijďte si poslechnout a protančit večer a noc v rytmech celého světa !

 

Při sestavování programu jsme nehleděli prvoplánovitě na komerční hledisko, naším kritériem pro výběr vystupujících byla kvalita a pestrost jednotlivých skupin ( alepoň dle našeho soukromého mínění )

 

Festival zahájí unikátní skupina MARIMBA MAMA , česko-americká hudební formace, která se ve své tvorbě nechává inspirovat nejen africkou hudební tradicí, ale i vlivy reggae, funku či latinsko-americké hudby . Skupina s nezaměnitelným  zvukem, jejímž srdcem jsou tři africké marimby. Pestrobarevnou bolywood dance show vám předvede ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA ( 19 člený mezinárodní taneční soubor , v současné době mu běží jedinečné stejnojmné divadlení představení v divadle ABC , pod režisérkou taktovkou RADIMA ŠPAČKA ) .

 

Po indickém tanečním vystoupení pozveme na parket i Vás. Nejprve Vás nažhaví PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS (Kongo/ČR) se svojí směsí afropopu a reggae , poté Vám krev v žilách rozproudí skupina EKVÁTOR (Irák, Aménie, Gruzie) jež hraje neuvěřitelně energickou verzy hudby zvané Raï , taneční arabské hudby,  okořeněné iráckými a východními vlivy. Po nich nastoupí vynikající salsa orchestr zvaný MEZCLA (Kuba/ČR) se dvěma  kubánskými zpěvačkami.

 

Pokud Vám to nebude stačit, po skončení koncertů pokračuje  afterparty s afro, latino a world DJs,  jež Vám budou ve dvou sálech současně hrát k tanci i k poslechu až do raních hodin.

Vyhládne-li Vám, během divokých tanců , můžete ochutnat orientální a libanonskou kuchyni od restuarce Karavanseráj

Už nám věříte že se jedná o hudebně nejbarevnější festival? :)

 

 

Ethnobááál - Seznam Účinkujících

Mezcla

"Mezcla Orquesta", která se skládá z kubánských a českých hudebníků. Na české scéně působí  od konce roku 2008.

Skupina hraje tradiční kubánskou a latinsko-americkou hudbu s prvky jazzu, funku a dalších stylů.

Nezaměnitelný podpis zřetelně podtrhuje charismatická kubánská zpěvačka Tanda a její temně sametový hlas. Díky ní získává  vystoupení originální atmosféru a publikum výjimečný zážitek.

Vystoupení  kapely Mezcla je plné temperamentu a zábavy, které rozproudí krev v žilách a zajistí vždy jedinečný zážitek v rytmech salsy, cha-cha-cha či rumby.

Kapela má za sebou již celou řadu koncertů, festivalů, charitativních činností, tanečních párty v latino stylu a unikátních vystoupení. Mimo jiné jsme se starali o stylový hudební doprovod v průběhu pořadu Mamba show Haliny Pawlowské.

www.mezclaorquesta.cz/

 

 

EKVATOR

Ekvátor je jedna z nejvýraznějších multikulturních kapel na českém území, kterou tvoří muzikanti z Iráku, Armenie, Gruzie, Maďarska, Čečny a Čech. Jádro skupiny vzniklo v uprchlických táborech v ČR. Jejím vedoucím, zpěvákem a bubeníkem je Annas Younis, který z Iráku odešel přes Jordánsko, Rusko, Ukrajinu a Slovensko až do Čech.Hlavní část repertoáru tvoří svérázné pojetí stylu alžírského rai, jehož klasickou podobu s akordeonem kombinuje skupina Ekvator s rytmy z Iráku.

Ekvátor vás uchvátí temperamentní taneční hudbu, jež kapela už od roku 2004 představuje českému publiku na mnoha festivalech, koncertech a charitativních akcích. Jejich temperamentní hudební projev a žhavé irácké a arabské rytmy nenechají v klidu žádného posluchače.

 

https://www.iam.cz/cz/umelec/51-ekvator/

 

 

Prince Alfredo and The Warriors  

Prince Alfredo je zpěvák a kytarista, jež se narodil v africkém Kongu a hudební vlivy nasál v Jihoafrické republice. S kapelou dnes produkuje směsici afroamerické hudby a reggae. Po příjezdu do Evropy působil v České Republice a poté v Německu. Nyní je zpět v ČR a s novou skupinou je připraven roztančit nejen fanoušky reggae a africké hudby.

 

https://www.myspace.com/princealfredoandthewarriors

 

 

MARIMBA MAMA

      

Česko-americká hudební formace, která se ve své tvorbě nechává inspirovat nejen africkou hudební tradicí, ale i vlivy reggae, funku či latinsko-americké hudby. Od prvního okamžiku Marimba Mama upoutá svým unikátním zvukem, jehož srdce tvoří tři marimby - tradiční africké dřevěné xylofony. Za doprovodu sehrané rytmické a dechové sekce se poté rodí hudba, která je neobyčejně přirozená, čistá a precizní zároveň. Rytmy a melodie ze všech koutů světa se v podání Marimba Mama promění ve fascinující kaleidoskop nálad, v němž jsou tradiční hudební postupy rozvíjeny do nových překvapivých poloh.

https://bandzone.cz/marimbamama

 

 

Šivovo Kolo Života

V rámci Ethnobááálu budete moci shlédnou unikátní indickpu bolywood dance show a to sice 20 minutovou ukázku z představení Šivovo kolo života. Jedná se o tanečně-audiovizuální představení inspirované indickou kulturou a tancem (bollywood, bhangra, bharatanátyam, kathak). Poetický příběh dvou sester Rásy a Maji (dobra a zla), které prochází koloběhem života – ZROZENÍM, LÁSKOU, TRADICÍ, MODLITBOU A SMRTÍ. Příběh inspirovaný symbolikou indické mytologie, zabývající se však elementárními pohnutkami a otázkami lidské existence, které přesahují hranice států i kultur. Spojení tradiční a současné indické hudby a tance, evropského a indického kulturního cítění s dynamickou filmovou projekcí vyúsťuje v mimořádný divadelní tvar.

 

Celé představení Šivovo Kolo Života můžete zhlédnout právě nyní v divadle ABC ( Premiéra je 29.1.2012 , hru režíruje Radim Špaček )

www.sivovokolozivota.cz/

 

 

 

Tribal Style Bellydance

Existuje několik prvků, které odlišují ATS od ostatních druhů břišního tance. Nejdůležitějším z nich je skutečnost, že je určen pro skupinové představení. Jednotlivé kroky a pohyby vycházejí jak z egyptského kabaretního a severoafrického folklorního stylu, tak i ze španělského Flamenca a indických tanců.
Podle tvůrců a zakladatelů tohoto stylu, který vznikl na západním pobřeží USA (70. léta – Jamila Salimpour, Masha Archer, Carolena Nericcio), musí ATS splňovat následující kritéria:
Interakce mezi tanečnicemi. Nikdy nevystupuje pouze jedna tanečnice. I když na chvíli může tančit jedna, dvě, nebo menší skupinka, je to vždy za účasti ostatních. Tato interakce je založena na improvizaci.
 
Uklázku Tribal Style Bellydance nám předvede Stáňa Mužíková se svými studenty.
 

 

 


Bijou Camara - západoafrický tanec

 

Bijou je rodilá africká tanečnice z Conakry v Guiney. Tanci se věnuje už od malička a je to vidět. Energie, přirozenost a ladnost, se kterou tančí, je pozoruhodná.
Přes 10 let tančila v baletu Soleil d'Afrique. Před příchodem do Čech získala bohaté zkušenosti s výukou Evropanů a Američanů v Conakry, řada současných tanečnic v Evropě se učila právě u Bijou Camary.  V Čechách působila nejprve ve skupině  TiDiTaDe, nyní ji můžete vidět tančit a zpívat ve skupině Njachas (Papis Nyass , Ephraim Goldin, Bijou Camara, Pape Ibrahim Ndiyae - Kaolack a Mohamed Camara). vystupuje též jako hostující tanečnice ve skupině La Group Nga Soso Hadie (Švédko/Guinea)
 
 
 
 

Honza Dvořák - salsa: mambo on 2 NY Style

Jeden z nejlepších salsa tanečníků u nás a šéf taneční školy Bohemian Salsa , Vám předvede ukázku tanečního vystoupení  Mambo on 2 NY Style.

Honza Dvořák je též organizátor Strictly Mambo festivalu. Všichni účastníci tohoto festivalu mají speciální slevu na 3.Ethnobááál radia Ethno

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DJ Ross the Boss

Již více než 6 let působí jako rezident v afrických klubech, tudíž jeho selekce se skládá převážně z prověřených tanečních afrických hitů.

 
DJ Ross the Boss hraje žánry jako Afrobeat - Coupe decalé - Hiplife - Kizomba - Kwaito - Kuduro - Mbalax - Ndombolo - Reggae& Dancehall - Reggaeton - Soca - Soukous - Zouk atd.
 
Kromě Djingu je též organizátor ši spoluorganizátor parties a festivalů v Praze - Africa Nights v klubu  Palanca , Afrobailar Prague Festival , Ethnobááál a další.
Na rádiu Ethno moderuje pořad Sonic Africa
 

 

 

DJ Ama a.k.a. 12Play

malijský DJ a resident v klubu Radost FX si pro Vás připravý speciální africkou selekci.

 

DJ Fillipo

Latinské rytmy bude mít pod kontrolou výborný italský DJFillipo Aztelo - jehož můžete slyšet v klubech Palanca, Chapeau Rouge a daších.

Soutěž:

Součástí večera bude taky soutěž o nejhezčí Ethnokostým a o nejoriginálnější tanečníky. Rádio Ethno rozdá celkem 30 CD s Ethnohudbou pro výherce!

Ethnomarket:

V klubu palanca bude taky možné zakoupit zajímavé a originální  zboží s Ethno tematikou ( tuarežské, malijské, indické a další ).

 

Ethnobááál rádia Ethno - nejbarevnější hudební festival.